06 Cze

Kaldewei i Emco czyli niemiecka jakość.

 

 

 

 

 

 

 

https://www.nexusproductdesign.de/en/projekt/89-emco-liaison

Dziś chciałabym się podzielić wrażeniami odnośnie produktów Kaldewei i Emco.

Emco- producent z niemieckiego miasta Lingen, ma w swojej ofercie wysokiej jakości meble oraz akcesoria łazienkowe a nawet maty wejściowe.

Dziś o tym co mnie wyjątkowo zainteresowało, a mianowicie o modułowych akcesoriach łazienkowych.

Poniżej schowek na papier toaletowy i szczotkę wc montowany w ścianie. Do wyboru mamy czarne oraz białe szkło, a także możliwość naklejenia własnej płytki/ grafiki czy lustra.

https://www.emco-bath.com/en/products/produktserien/asis-20.html

W ofercie również inne konfiguracje schowków wc, a także schowków kosmetycznych, z koszem na śmieci czy podajnikiem chusteczek higienicznych.

https://www.emco-bath.com/en/products/produktserien/asis-300.html

Tutaj system, którego elementy możemy dowolnie modyfikować- dodawać i przesuwać. Na relingu o długości do 1 m możemy zamocować dozownik na mydło w płynie bądź w kostce, z pięknymi szklanymi elementami,  a także szklankę na szczoteczki, wieszak na ręczniki czy inne potrzebne akcesoria w zależności od miejsca montażu.

Całość wygląda bardzo elegancko i nie zajmuje dużo tak cennego, zwłaszcza w małej łazience miejsca.

emco liaison bathroom accessories line 2003 zeepdispenser reling set toilet paper holder

http://govcampnsw.info/emco-liaison/emco-liaison-bathroom-accessories-line-2003-zeepdispenser-reling-set-toilet-paper-holder/

https://www.emco-bath.com/en/products/produktserien/liasion.html

emco

https://item.rakuten.co.jp/due-cermart/ecs17450/

https://www.emco-bath.com/en/products/produktserien/liasion.html

1820 001 02, chrome

https://www.emco-bath.com/en/products/accessories/details/product/show/glashalter-relingsystem-en/1820-001-02-chrome-en.html

1821 000 04, chrome

https://www.emco-bath.com/en/products/accessories/details/product/show/fluessigseifenspender-relingsystem-en/1821-000-04-chrome-en.html

https://www.emco-bath.com/en/products/accessories/details/product/show/fluessigseifenspender-relingsystem-eckig-en/1821-001-06-chrome-en.html

1830 001 02, chrome

https://www.emco-bath.com/en/products/accessories/details/product/show/seifenhalter-relingsystem-en/1830-001-02-chrome-en.html

W ofercie również proste lusterka z 3 i 7 krotnym powiększeniem, które możemy zamocować na ścianie lub zakupić w wersji stojącej.


Producent oferuje również system LOFT w kolorze czarnym.

EMCO Loft uchwyt na papier toaletowy CZARNY 050013301

https://mizar.pl/o/EMCO-Loft-uchwyt-na-papier-toaletowy-CZARNY-050013301-050013301

 

Kaldewei jest producentem stalowych wanien, umywalek i brodzików. Firma ze 100-letnią tradycją, gdzie wszystkie produkty wytwarzane są w niemieckim mieście Ahlen, z tych samych jakościowo materiałów niezależnie od grupy cenowej finalnego produktu.

Na uwagę zasługuję naturalność użytych surowców- stal oraz szkliwo oraz wysoka wytrzymałość szkliwa na uderzenia, otarcia i działanie środków chemicznych potwierdzone 30- letnią gwarancją producenta. Producent gwarantuje również iż kolor nie ulegnie przebarwieniu przez ten okres.

Dla mnie osobiście niezwykle przekonujący był test z upuszczaniem ciężkiej kuli z kilkudziesięciu centymetrów na leżący brodzik, kula swym ciężarem poczyniła wgniecenie w stali, co jest zjawiskiem naturalnym, natomiast na emalii nie dało się zauważyć żadnego odprysku czy uszkodzenia.

Kolejnym niewątpliwym atutem jest możliwość dobrania identycznego odcienia bieli umywalki i  wanny, co przy wannach akrylowych jest niemożliwością.

Ranty tych stalowych mis dzięki zastosowanemu tworzywu są duże cieńsze niż w przypadku mis ceramicznych.

W wannie możemy zastosować system nagłośnienia z modułem bluetooth aby podczas kąpieli słuchać ulubionej muzyki.